UWAGA! OD 18 MAJA OBOWIAZUJE NOWY PLAN ON-LINE

13 stycznia 2020 17:49 | Aktualności

GRAMY KOLEJNY RAZ DLA WOŚP !

Tegoroczny, 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 12 stycznia i przebiegał pod hasłem "Dla Dzieci Medycyny Zabiegowej". Ruszyliśmy już o godz. 11.00 Turniejem piłki nożnej, który odbył się na hali widowiskowo-sportowej. Następnie przeszliśmy do holu szkoły, gdzie o 15.30 nastąpiło uroczyste otwarcie. W bieżącym roku graliśmy pod hasłem "Nasza Krajna..." Oprócz atrakcji przygotowanych  przez naszych uczniów, zaprosiliśmy też lokalnych artystów, którzy "godoją po naszemu", Zespół Folklorystyczny "Krajniacy" Z Wielkiego Buczka, Zespół Trębaczy Myśliwskich "Gon Krajny", Zespół Mandolinowy "Frygi" z Łąkie, zespół "Amazonki" ze Złotowa, który przeprowadził prelekcję na temat umiejętnego samobadania piersi, zakrzewscy strażacy zademonstrowali w jaki sposób obchodzić się z Automatycznym Elektrycznym Defibrylatorem. Swoje umiejętności zaprezentowały również dzieci z zakrzewskiego przedszkola, zespół "You Can Dance ze szkoły w Starej Wiśniewce oraz Szkoła tańca "Asta Luna" ze Złotowa. Gościliśmy też panią Kamilę Krzniak-Dworanowską, dyrektor złotowskiego muzeum, dzięki której wysłuchaliśmy prelekcji "Dotknąć muzeum" oraz Joannę Skierę z prelekcją dotyczącą jak zostać dawcą szpiku. W czasie trwania WOŚP-u swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz karate zaprezentowali nasi byli uczniowie oraz Karolina Pikulik i Marcin Przybyła. Wielu z nas mogło zaprezentować zdolności w malunkach, czy to na ceramice, czy na lnie - haftu krajeńskiego. Podziwialiśmy też makijaż krajeński, który prezentowała na modelce Róża Wróblewska. Stoisk było tak wiele, że nawet trudno je wszystkie wymienić. W każdym razie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Cała impreza przerywana była licytacjami, a poza tym można było coś nabyć na pchlim targu. Można było się też posilić kiełbaskami z ogniska, pierogami oraz przy kawie lub herbacie skosztować słodkich wypieków. Całość zakończyliśmy światełkiem do nieba. Wszystkim, którzy wsparli nasze działania, a więc sponsorom, występującym, przybyłym gościom, licytującym, wolontariuszom oraz prowadzącym bardzo, bardzo dziękujemy. Dzięki Wam wszystkim udało się zebrać kwotę 14899,57 złotych oraz 11 euro. Zapraszamy za rok!

WOŚP 2020