UWAGA! OD 18 MAJA OBOWIAZUJE NOWY PLAN ON-LINE

24 grudnia 2019 12:47 | Aktualności

DZIELMY SIĘ NIE TYLKO Z NAJBLIŻSZYMI, ALE Z CAŁYM ŚWIATEM...

"Opłatek zawsze świętość wyobraża. Ojców to naszych obyczaj , symbol braterstwa, miłości i wiary...". Tegoroczne jasełka, które odbyły się 20 grudnia, zgromadziły, w holu naszej szkoły, nie tylko naszą szkolną brać, ale również gości w osobach: Wójta Gminy Zakrzewo, naszych byłych pracowników, czyli emerytów i rencistów, Przewodniczącą Rady Rodziców oraz samych rodziców. uroczystość rozpoczęła się od tańca wykonanego przez uczennice klasy IIb, następnie... i tu zaskoczenie! Wszyscy obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez część naszych nauczycieli. Była to adaptacja "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa. Nie dość powiedzieć, że po spektaklu brawom nie było końca. Kiedy wreszcie aplauz ucichł głos zabrała pani dyrektor, która poprosiła księdza proboszcza o odczytanie homilii. Potem nastąpiło symboliczne dzielenie się opłatkiem między księdzem proboszczem, wójtem, paniami dyrektorkami oraz przewodniczącą i wiceprzewodniczącą samorządu uczniowskiego. Głos zabrali również pan wójt oraz  przewodnicząca Rady Rodziców, która oprócz życzeń, miała dla nas też ważne przesłanie dotyczące kultury posługiwania się językiem polskim.

JASEŁKA 2019