UWAGA! OD 18 MAJA OBOWIAZUJE NOWY PLAN ON-LINE

09 grudnia 2019 21:20 | Aktualności

GOŚĆ Z DALEKIEJ LAPONII

09 grudnia był dla naszej społeczności dniem szczególnym. Zjawił się w naszej szkole Mikołaj z Rovaniemi z dalekiej Laponii. Na tę okazję przygotowywaliśmy się już wcześniej, gdyż zorganizowaliśmy w naszej szkole Dni Fińskie. Chodziło o to, aby dowiedzieć się czegoś o krainie, gdzie na co dzień mieszka Mikołaj. W poniedziałek o godz. 9.30 w hali widowiskowo-sportowej pojawili się uczniowie oraz przedszkolaki ze szkoły w Starej Wiśniewce, przedszkolaki z przedszkola w Zakrzewie, dzieci z zakrzewskiego żłobka, my oraz wszyscy ci mieszkańcy Zakrzewa, którzy mieli ochotę zobaczyć Mikołaja. W oczekiwaniu na przybycie tego niezwykłego Gościa uczestniczyliśmy w różnego rodzaju zabawach, konkursach. Niektórzy prezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Wreszcie, około godz. 10.30 zjawił się. Na początek było powitanie. My witaliśmy Mikołaja po fińsku, a On nas po polsku. Trzeba w tym miejscu nadmienić, że nasz Gość dość sprawnie posługuje się  językiem polskim. Następnie odbyła się prezentacja programu artystycznego przygotowanego specjalnie na tę okazję, po której niektórzy z uczniów zadawali Mikołajowi pytania, na które On odpowiedział. Po tej części nasz Gość wręczył na ręce przewodniczącej i przewodniczącej SU symboliczne prezenty. Po części oficjalnej przystąpiliśmy do mniej oficjalnej, czyli do pozowania do zdjęć, oczywiście z Mikołajem. Kiedy już wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia przyszedł czas na pożegnanie. Gość z Rovaniemi opuścił nasze szkolne mury i udał się do następnej szkoły, która Go zaprosiła, a my zostaliśmy jeszcze obdarowani prezentami. To, że mogliśmy gościć tak niezwykłą postać, jaką jest Mikołaj z dalekiej Laponii pozostanie na długo w naszej pamięci.

MIKOŁAJ 2019