12 listopada 2019 21:21 | Aktualności

POMAGAMY ALEXOWI !

Alex to chłopiec z Poznania, ale jego mama Magdalena Jutrzenka pochodzi z Zakrzewa, była uczennicą naszej szkoły. Poza tym, Magdy rodzice są mieszkańcami nasze pięknej miejscowości. Mimo,że Alexowi Jutrzence zaraz po urodzeniu nic nie było, to po około miesiącu, rodzice chłopca zauważyli, że z synem coś się dzieje. Nie jest żwawy, przelewa się przez ręce. Po badaniach okazało się, iż u Alexa zdiagnozowano SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Aby go uratować potrzebna jest terapia genowa, którą wykonać można w USA. Jej koszt to około 2,5 mln dolarów, czyli ponad 9 mln złotych. My, jako szkoła również postanowiliśmy coś zrobić. Zorganizowaliśmy koncert charytatywny, który odbył się 11 listopada. Jak widać na zdjęciach frekwencja dopisała. Odwiedziło nas ponad 1000 osób i dzięki temu udało się uzbierać 31692,13 zł. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili bardzo serdecznie dziękujemy.

POMAGAMY ALEXOWI