02 września 2019 14:47 | Aktualności

Powitaliśmy nowy rok szkolny!

Tegoroczne powitanie nowego roku szkolnego przypadło na dzień 02 września. Rozpoczęliśmy je od uczestnictwa we mszy św., w czasie której zostały poświęcone tornistry pierwszoklasistów. Po mszy, ze sztandarem na czele, ruszyliśmy w kierunku pomnika "Obrońcom polskości Ziemi złotowskiej 1772 - 1945", aby tam uczcić pamięć Tych, którzy walczyli i zginęli, za naszą wolność, w czasie II wojny światowej. Po uczczeniu poległych udaliśmy się do szkoły, aby udziałem w apelu szkolny powitać nowy rok szkolny 2019/2020. Rozpoczął się on od powitania przez przewodniczącą SU. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która wszystkich powitała, przekazała informacje dotyczące funkcjonowania naszej szkoły w nadchodzącym roku szkolnym. Po tej części nastąpiło, po raz pierwszy w takiej formie, pasowanie i ślubowanie pierwszoklasistów na uczniów. Na zakończenie części oficjalnej przybyli goście zabrali głos i wręczyli naszym najmłodszym koleżankom i kolegom upominki. Gdy już wszystko zostało powiedziane, przewodnicząca SU zaprosiła nas do swoich klas, aby tam spotkać się z wychowawcami.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020