05 marca 2019 19:35 | Aktualności

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

04 marca odbył się już po raz piąty, organizowany przez naszą szkołę, Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego. W tegorocznej edycji wzięło udział 21 przedstawicieli z 7 szkół podstawowych z powiatu złotowskiego. Chodzi o szkoły z Górznej, Tarnówki, Jastrowia, Radawnicy, Lipki, Okonka, Starej Wiśniewki i z Zakrzewa. Prócz idei wykrywania uzdolnionej młodzieży oraz kształcenia kompetencji językowych uczniów, konkurs miał na celu również podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej realiów krajów niemieckojęzycznych i promowanie języka niemieckiego w środowisku lokalnym. Wszystkim tym, którzy wzięli w nim udział, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zwycięzcom natomiast tego wszystkiego życzymy podwójnie.

POWIATOWY KONKURS JENZYKA NIEMIECKIEGO 2019