UWAGA ! 16 MAJA 2018 ROKU O GODZ. 17.00 ODBĘDZIE SIĘ DYŻUR PEDAGOGICZNY. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

20 kwietnia 2018 18:30 | Aktualności

ŚWIĘTO NASZEJ SZKOŁY !

21 kwietnia to bardzo ważna data dla naszej społeczności szkolnej. Tego dnia, ale 1938 roku zmarł ks. dr Bolesław Domański - nasz Patron. Jest to postać znana, nie tylko w naszym regionie, ale i w Polsce. Jego postawa i działalność jest dla nas wzorem. To właśnie, dzięki księdzu Domańskiemu zawdzięczamy powstanie V Prawd Polaków, którym to został poświęcony 2018 rok. Aby uczcić pamięć o Tym wielkim człowieku spotkaliśmy się rano w kościele na mszy świętej poświęconej ks. Patronowi, następnie złożyliśmy kwiaty na Jego grobie, a następnie ze sztandarami na czele przeszliśmy do szkoły, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystym apelu przygotowanym przez koleżanki i kolegów. W uroczystości tej brał udział Pan Alfons Tomke, mieszkaniec Zakrzewa i uczestnik I Kongresu Związku Polaków w Niemczech. Pan Tomke w lipcu będzie obchodził setne urodziny, dlatego usłyszał odśpiewane przez nas 200 lat. Pan Alfons odczytał nam swój wiersz poświęcony tamtym wydarzeniom i księdzu Domańskiemu i dlatego otrzymał jeszcze brawa na stojąco. W czasie apelu został również rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie. Poza tym głos jeszcze zabrali zaproszeni goście. Po uroczystym apelu wszyscy zgromadzili się przed szkołą, aby śledzić zmagania biorących udział w XXIV Memoriale im. ks. dra Bolesława Domańskiego. Tym, którzy tylko obserwowali zmagania biegaczy, czas umilali muzycznie uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Wszyscy biorący udział w biegach otrzymali podziękowanie w postaci dyplomów, a ci którzy zajęli sześć pierwszych miejsc dyplomy i medale. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

ŚWIĘTO SZKOŁY 2018