02 listopada 2017 17:45 | Aktualności

UCZYMY SIĘ PRZEZ SPEKTAKL

02 listopada zawitał w mury naszej szkoły Teatr Profilaktyczny Kurtyna z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali się w dwóch spektaklach.

Pierwszy "Tu rządzi kot" skierowany był do uczniów klas I - III i mówił o tym, jak wspaniale jest odkrywać, że świat może być miejscem, którego będziemy mądrymi i szczęśliwymi mieszkańcami, cieszącymi się uznaniem i szacunkiem innych. Tytułowy bohater, spragniony wiedzy i dociekliwy kot powiódł naszych młodszych kolegów przez zabawną i pouczającą opowieść o wytrwałości, pracowitości, byciu uczciwym i sprawiedliwym. O tym, że złość czyni nas słabymi, a korzystanie z rad opiekunów pozwala na to, by dobro i prawda dawały nam szczęście.

Drugi spektakl "Możesz odkryć siebie" obejrzeli uczniowie klas IV - VI. Opowiadał on o Pawle, który uczęszczał do szkoły spotrowej. Niestety chłopiec doznaje kontuzji i zamykają się przed nim wrota do kariery sportowej. Musi zmienić szkołę, a więc i środowisko rówieśnicze. Nowi koledzy i koleżanki nie radzą sobie z zagrożeniami towarzyszącymi potrzebie wykreowania własnej tożsamości, a wzorce do nasladowania znajdują w iluzorycznej rzeczywistości Facebooka. Paweł, na początku zagubiony i podporządkowujący się środowisku, z czasem odnajduje nie tylko własną drogę, ale też pomaga zmienić się rówieśnikom.

PRZEDSTAWIENIA PROFILAKTYCZNE